Rukometaši “Krajine” poraženi u Cazinu od “Borca” iz Banja Luke

0
84

Rukometaši „Krajine“ nisu uspjeli doći do bodova u utakmici 24.kola Premijer rukometne lige BiH protiv „Borca“ iz Banja Luke, koju su odigrali u Sportskoj dvorani Cazin. Priželjkivali su pobjedu nad jednom od najboljih rukometnih ekipa u našoj zemlji i prema prikazanom u prvom poluvremenu, bili su na najboljem putu da to i ostvare. Igrači „Krajine“ ušli su čvrsto u ovaj duel i u prvom poluvremenu imali stalnu rezultatsku prednost od 2 -3 gola, koju su u zadnje dvije minute ispustili i dozvolili gostima da na odmor odu sa samo golom zaostatka, bilo je 11:10. Drugo poluvrijeme donosi i potpuno drugačiju sliku na terenu, tačnije dolazi do izražaja bolja fizička pripremljenost i kvalitet gostujuće ekipe, koja ubacuje u veću brzinu i brzo prelazi u vodstvo, koje konstantno povećava. U 56.minuti „Borac“ je imao 6 golova prednosti, da bi „Krajina“ do kraja susreta uspjela ublažiti poraz, bilo je 26:29. U redovima „Krajine“ najviše raspoloženi bili su Denis Hošić sa 8 i Nemanja Bezbradica sa 6 pogodaka, dok je kod gostuju Mijatović postigao 7, a Majić 6 golova. Mora se naglasiti, da je suđenje sudijskog para iz Bijeljine i Brčkog bilo dosta loše, čime su u nekoliko navrata oštetili domaću ekipu. Bio je ovo 18 –sti poraz „Krajine“ u ovoj sezonu, u kojoj je ostvarila i 4 pobjede i nalazi se na začelju tabele. Do kraja prvenstva ostalo joj je još gostovanje u subotu 22.aprila kod ekipe „Maglaja“ i meč u srijedu 26.aprila u Sportskoj dvorani Cazin protiv ekipe „Zrinjskog“, koja se nalazi među 5 prvoplasiranih ekipa na premijerligaškoj tabeli.