RK Krajina slavila protiv Lukavca 40:26, Lipović postigao 9 pogodaka

0
582

Pobjedom u 13. kolu na domaćem terenu nad ekipom Lukavca sa 40:26, rukometaši Krajine su na najbolji način počeli drugi dio sezone u Prvoj rukometnoj ligi BiH – grupa Sjever.

Mlada ekipa Krajina bila je bolja u toku cijelog susreta i zasluženo je došla do sva tri boda. Na poluvremenu je bilo 18:12 za Krajinu, da bi i u nastavku susreta sve bilo u znaku cazinskih rukometaša, koji su na kraju slavili sa 14 golova razlike, bilo je 40:26.

Najefikasniji u redovima Krajine bili su Alen Lipović sa 9 i Asim Kapić sa 7 pogodaka. U ovom duelu trener Krajine Emir Dautović dao je određenu minutažu i svojim mlađim igračima, koji su se kalili za utakmice koje im slijede.

U RK Krajina su zadovoljni igrom svojih igrača u prvoj utakmici u nastavku sezone, te očekuje da će se u narednim duelima njihova forma još popravljati. U odnosu na jesenji dio prvenstva, Krajina je jača za povratnika Ismira Salkića, čije će iskustvo puno značiti mladim cazinskim rukometašima.

Bila je ovo deveta pobjeda Krajine u ovoj sezoni, u kojoj je doživjela i dva poraza. U narednom 14.kolu Krajina će idućeg vikenda gostovati kod Čelika iz Zenice, dok će do tada odigrati i zaostalu utakmicu 12. kola u Tuzli protiv Slobode.