FK Krajina pobijedila Kiseljak 3:1, dva gola Čatakovića

0
420

Do svoje devete pobjede u ovoj sezoni Druge nogometne lige FBiH –grupa Zapad, nogometaši Krajine došli su jučer na svome terenu u okviru 16. kola, kada su sa 3:1 savladali ekipu Kiseljaka.

Bio je to susret petoplasirane Krajine i trećeplasiranog Kiseljaka, koje je dijelila razlika od 3 boda. U redovima Krajine posebno raspoložen bio je Benjamin Čataković, koji je golovima u 19. i 49. minutu donio svojoj ekipi veliku prednost. Na 3:0 u 62. minutu povisio je Fahrudin Jakupović, dok je počasni pogodak za goste postigao Bošnjak u 88. minutu utakmice.

Ovom pobjedom Krajina je popravila svoj plasman na tabeli za jedno mjesto i sada je četvrta sa 29 bodova, uz utakmicu manje protiv. Naime, Krajine u 15. kolu nije odigrala meč u gostima protiv Brekovice zbog poplavljenog terena i taj susret će se odigrati u srijedu 11. aprila.

U narednom 17. kolu, Krajina će u subotu 7. aprila gostovati kod osmoplasiranog Bratstva iz Bosanske Krupe.