Derbi kola između “Krajine” i “Viteza” završio podjelom bodova

0
21

Nakon šest uzastopnih pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva Druge nogometne lige F BiH –grupa Zapad, nogometaši „Krajine“ su zabilježili i dva neriješena rezultata. Nakon 1:1 u gostima protiv „Bratstva“, cazinski drugoligaš je u derbiju 21.kola ugostio ekipu „Viteza“. Bio je to duel drugoplasirane „Krajine“ i trećeplasiranog „Viteza“, koje na tabeli dijeli samo 1 bod. U ovom duelu prikazana je odlična nogometna predstava, uzbudljiva i neizvjesna do samoga kraja, a malobrojni gledaoci imali su priliku vidjeti čak 8 golova. Na kraju je bilo neriješeno 4:4, čime je „Krajina“ izgubila dva dragocjena boda, koja su joj bila neopohodna u borbi za prvu poziciju na tabeli. Povela je „Krajina“ u 5 –oj minuti pogotkom Džinića, da bi gosti izjednačili preko Zukana u 22 –oj iz kaznenog udarca. U 28 –oj minuti Džinić se ponovo upisao u listu strijelac, čime je doveo „Krajinu“ u vodstvo od 2:1. Ipak, uporna gostujuća ekipa se nije predavala i u 41 –oj minuti je ponovo izjednačila prelijepim golom Zukana sa preko 25 metara. Na samom startu drugog poluvremena gosti su poveli sa 3:2 trećim pogotkom Zukana, kojem je prethodila neuspješna ofsajd zamka domaće ekipe. U 59.minuti „Krajina“ uspijeva izjednačiti iz kaznenon udarca, a strijelac je bio Balić. U otvorenoj nogometnoj predstavi, šanse su se redale na jednoj i drugoj strani, a u 77 –oj minuti kapiten „Krajine“ Selvedin Nuhić dovodi svoju ekipu u vodstvo od 4:3. U samom finišu utakmice, kada se očekivala pobjeda „Krajine“, jednu odbijenu loptu je preciznim šutem u mrežu domaće ekipe pospremio nekadašnji igrač „Krajine“ Sadibašić, za konačnih 4:4. Igračima „Krajine“ ostaje da žale za propuštenim prilikama i 2 izgubljena boda, do kojih su uz samo malo više koncentracije, mogli doći u ovom susretu. Nakon 21 –og kola „Krajina“ je prikupila 41 bod i nalazi se na drugom mjestu na tabeli, sa 4 boda zaostatka za vodećom „Iskrom“ iz Bugojna. U idućem 22.kolu, naš drugoligaš je slobodan.