Bubamara ostvarila pirovu pobjedu u uzvratnoj utakmici baraža za Premijer ligu BiH

0
641

U uzvratnom duelu baraža za plasman u Premijer malonogometnu ligu BiH, Malonogometni klub Bubamara Auto Stil PVC Džaja iz Cazina je pobijedio u Gračanici ekipu Kaskade sa 4:3, što je bilo nedovoljno za plasman u premijerligaško društvo, s obzirom na poraz Bubamare u prvom meču u Cazinu sa 4:2.

Presudnim se pokazao prvi meč i poraz Bubamare sa dva gola razlike, što na žalost nije uspjela nadoknaditi u uzvratnom duelu. Do pogotka je prva stigla Kaskada u 2. minuti preko Krdžića, da bi u 12.minuti izjednačio Elmin Prošić. Samo minutu kasnije isti igrač je doveo Bubamaru u vodstvo od 2:1, da bi do odlaska na odmor domaća ekipa uspjela izjednačiti preko Krdžića.

Nastavak susreta donio je izvanrednu igru obje ekipe na terenu, uz veliku podršku Kaskadi od preko 1.000 prisutnih gledalaca. U 29. minuti Bubamara dolazi u vodstvo od 3:2, a strijelac je ponovo bio mladi Prošić. Tada je samo jedan god dijelio ekipu iz Cazina do produžetaka, ali da se to neće dogoditi domaća ekipa je potvrdila izjednačujućim pogotkom minut i po prije kraja susreta, a strijelac je bio Hamidovića. Pogodak za pirovu pobjedu Bubamare od 4:3 postigao je Halid Delić u posljednjoj minuti utakmice.

Iz MNK Bubamara čestitaju Kaskadi na plasmanu u Premijer ligu, koja je našoj ekipi ove sezone zamalo izmakla. Ostaje žal za promašenim prilikama, kako u prvom susretu u kojem je Bubamara vodila sa 2:0, tako i u uzvratnom duelu, gdje je ekipu iz Cazina samo još jedan pogodak dijelio od najvećeg uspjeha u desetogodišnjouj historiji ovog kluba.

Iz kluba se zahvaljuju svojim vjernim navijačima i svim posjetiocima, koji su bili uz Bubamara ove sezone. Nadati se je, da ovo neće ostaviti negativne posljedice na igru i igrače Bubamare, koji će plasman u Premijer ligu morati potražiti u narednoj takmičarskoj sezoni.